top of page
bgImage

KĀ IEGŪT MOTOCIKLA TIESĪBAS?

motoskola

Kas ir motocikls?

🛑Vispirms jāsaprot, ka motocikls nav jebkurš motorizēts divriteņu transportlīdzeklis, kas nozīmē, ka tos nevajadzētu jaukt, piemēram, ar mopēdiem.  Divriteņu mopēdi ir -divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kura motora maksimālā jauda nepārsniedz 4 kilovatus, kura konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 kilometrus stundā, bet nepārsniedz 45 kilometrus stundā, un, ja minētais transportlīdzeklis aprīkots ar dzirksteļaizdedzes tipa motoru, tā motora darba tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus. 🛑Tas nozīmē, ja motora tilpums pārsniedz 50 cm3 un braukšanas ātrums ir lielāks par 45 km/h, tos jau iedala motociklu kārtā un tie, savukārt, tiek vēl sadalīti dažādās kategorijās atkarībā no motora jaudas.

A1 kategorijas motocikli

A1 — motocikli, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus, jauda nepārsniedz 11 kilovatus un jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,1 kilovatu uz kilogramu, kā arī tricikli, kuru jauda nepārsniedz 15 kilovatus. Lai kārtotu CSDD eksāmenu braukšanā, jābūt vismaz 16 gadu vecam. Uzsākt mācības var no 14 gadu vecuma.

motocikls
motoskola

A2 kategorijas motocikli

A2 — motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus, jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,2 kilovatus uz kilogramu un kuri nav atvasināti no transportlīdzekļiem, kuru jauda ir vairāk nekā divas reizes lielāka .Kubatūras ierobežojumu nav! Pēc diviem gadiem var pārkārtot braukšanas eksāmenu un iegūt pilno A kategoiju. Lai kārtotu CSDD eksāmenu braukšanā, jābūt vismaz 18 gadu vecam.

     

A kategorijas motocikli

A — motocikli, kā arī tādi tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus. Drīkst vadīt visus motociklus, bez jaudas un motora darba tilpuma ierobežojuma, kā arī sniega motociklus. Lai kārtotu CSDD eksāmenu braukšanā, jābūt vismaz 24 gadu vecam, mācīties var no 18 gadu vecuma.

motocikls
motoskola

A1 kategorijas apmācības kartība

A1  kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai apmācība autoskolā nav obligāta. Nepieciešamās zināšanas un iemaņas var apgūt pašmācības ceļā. Ļoti ieteicams apmācību tomēr veikt motoskolā un pēc tam pie instruktora, tas ir pamatoti gan no ekonomiskā gad drošības viedokļa. Mācoties motoskolā tu iegūsi šādas zināšanas un iztērēsi mazāk līdzekļu kā vairākkārtīgi kārtojot braukšanas eksāmenu. Braukšanas apmācība pie moto instruktora, min. braukšanas stundu skaita nav , tomēr jāapzinās ka CSDD eksāmenā prasības ir tādas pašas kā tiem kas kārto lielās A kategorijas. 

A2 kategorijas apmācības kartība

A2 kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai vispirms autoskolā jāapgūst šo transportlīdzekļu vadītāju apmācības kurss un tad CSDD jānokārto teorētiskais un vadīšanas eksāmeni.  Ja vismaz ir B kategorija : Autoskolā jānoklausās 15 stundu teorijas kurss

Braukšanas apmācība pie moto instruktora, min. braukšanas stundu skaits ir 10. Sākotnējā braukšanas apmācība notiek figūru laukumā, kur notiek kursanta iepazīstināšana ar motociklu un tiek apskatītas sekojošas tēmas: Pareiza un nepareiza vadības ierīču lietošana, Motocikla vadāmības pamatprincipi, Svara sadalījums dažādās situācijās, Kustības uzsākšana, Droša bremzēšana.Figūru izbraukšana: Astotnieks, Laipa, Mazā čūska Lielā čūska (slaloms), Izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot, Izvairīšanās no šķēršļa ar bremzēšanu, Stoplīnija, Iestumšana gabarītvārtos, Braukšana ceļu satiksmē: Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, Pozīcija uz brauktuves dažādās satiksmes situācijās, Satiksmes drošība, Vadītāja rīcība dažādos ceļa apstākļos u.t.t. 

motocikls
motoskola

A kategorijas iegūšanas kārtība

A kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai vispirms autoskolā jāapgūst šo transportlīdzekļu vadītāju apmācības kurss un tad CSDD jānokārto teorētiskais un vadīšanas eksāmeni. Ja vismaz ir B kategorija : Autoskolā jānoklausās 15 stundu teorijas kurss

Braukšanas apmācība pie moto instruktora, min. braukšanas stundu skaits ir 10. Sākotnējā braukšanas apmācība notiek figūru laukumā, kur notiek kursanta iepazīstināšana ar motociklu un tiek apskatītas sekojošas tēmas: Pareiza un nepareiza vadības ierīču lietošana, Motocikla vadāmības pamatprincipi, Svara sadalījums dažādās situācijās, Kustības uzsākšana, Droša bremzēšana.Figūru izbraukšana: Astotnieks, Laipa, Mazā čūska Lielā čūska (slaloms), Izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot, Izvairīšanās no šķēršļa ar bremzēšanu, Stoplīnija, Iestumšana gabarītvārtos, Braukšana ceļu satiksmē: Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, Pozīcija uz brauktuves dažādās satiksmes situācijās, Satiksmes drošība, Vadītāja rīcība dažādos ceļa apstākļos u.t.t.     

Kā pieteikties trīs dienu teorijas apmācībai?

Lai pieteiktos trīs dienu teorijas apmācībai nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu - https://www.akategorija.com/kontakti. Vairāk par teorijas nodarbībām var uzzināt lasot - https://www.akategorija.com/teorijas-nodarbibas .

motocikls

Detalizētāk par katru kategoriju uzzini 
izvēloties sev atbilstošo motociklu kategoriju-

A kategorijas motocikli

A no 24 gadu vecuma
Bez jaudas ierobežojuma

A2 kategorijas motocikli

A2 no 18 gadu vecuma

Motocikli līdz 35Kw (50Zs)

A1 kategorijas motocikli

A1 no 16 gadu vecuma

Motocikli līdz 125ccm 

Praktiskā apmācība sākot no 20,25 € par mācību stundu. Detalizētāk par piedāvājumu lasi sadaļā-MAKSA !

bottom of page