top of page
bgImage

KĀ IEGŪT MOTOCIKLA TIESĪBAS?

7, 8, 9. MAIJS (18:00-22:20) - TRĪS VAKARU TEORIJAS KURSS

motoskola

Vispirms, kas ir motocikls?

🛑Jāsaprot, ka motocikls nav jebkurš motorizēts divriteņu transportlīdzeklis, kas nozīmē, ka tos nevajadzētu jaukt, piemēram, ar mopēdiem.  Divriteņu mopēdi ir -divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kura motora maksimālā jauda nepārsniedz 4 kilovatus, kura konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 kilometrus stundā, bet nepārsniedz 45 kilometrus stundā, un, ja minētais transportlīdzeklis aprīkots ar dzirksteļaizdedzes tipa motoru, tā motora darba tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus. 🛑Tas nozīmē, ja motora tilpums pārsniedz 50 cm3 un braukšanas ātrums ir lielāks par 45 km/h, tos jau iedala motociklu kārtā un tie, savukārt, tiek vēl sadalīti dažādās kategorijās atkarībā no motora jaudas.

A1 kategorijas motocikli

A1 — motocikli, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus, jauda nepārsniedz 11 kilovatus un jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,1 kilovatu uz kilogramu, kā arī tricikli, kuru jauda nepārsniedz 15 kilovatus. Lai kārtotu CSDD eksāmenu braukšanā, jābūt vismaz 16 gadu vecam. Uzsākt mācības var no 14 gadu vecuma.

motocikls
motoskola

A2 kategorijas motocikli

A2 — motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus, jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,2 kilovatus uz kilogramu un kuri nav atvasināti no transportlīdzekļiem, kuru jauda ir vairāk nekā divas reizes lielāka .Kubatūras ierobežojumu nav! Pēc diviem gadiem var pārkārtot braukšanas eksāmenu un iegūt pilno A kategoiju. Lai kārtotu CSDD eksāmenu braukšanā, jābūt vismaz 18 gadu vecam.

     

A kategorijas motocikli

A — motocikli, kā arī tādi tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus. Drīkst vadīt visus motociklus, bez jaudas un motora darba tilpuma ierobežojuma, kā arī sniega motociklus. Lai kārtotu CSDD eksāmenu braukšanā, jābūt vismaz 24 gadu vecam, mācīties var no 18 gadu vecuma.

motocikls

Moto apmācības etapi

1. Teorijas nodarbības

motoskola A kategorija

2. Praktiskā apmācība

motoskola A kategorija

3. Eksāmens

motoskola A kategorija

A2 kategorijas apmācības kartība

A2 kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai vispirms autoskolā jāapgūst šo transportlīdzekļu vadītāju apmācības kurss un tad CSDD jānokārto teorētiskais un vadīšanas eksāmeni.  Sākotnējā braukšanas apmācība notiek figūru laukumā, kur notiek kursanta iepazīstināšana ar motociklu un tiek apskatītas sekojošas tēmas: Pareiza un nepareiza vadības ierīču lietošana, Motocikla vadāmības pamatprincipi, Svara sadalījums dažādās situācijās, Kustības uzsākšana, Droša bremzēšana.Figūru izbraukšana: Astotnieks, Laipa, Mazā čūska Lielā čūska (slaloms), Izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot, Izvairīšanās no šķēršļa ar bremzēšanu, Stoplīnija, Iestumšana gabarītvārtos, Braukšana ceļu satiksmē: Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, Pozīcija uz brauktuves dažādās satiksmes situācijās, Satiksmes drošība, Vadītāja rīcība dažādos ceļa apstākļos u.t.t. 

motocikls
motoskola

A kategorijas iegūšanas kārtība

A kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai vispirms autoskolā jāapgūst šo transportlīdzekļu vadītāju apmācības kurss un tad CSDD jānokārto teorētiskais un vadīšanas eksāmeni. Sākotnējā braukšanas apmācība notiek figūru laukumā, kur notiek kursanta iepazīstināšana ar motociklu un tiek apskatītas sekojošas tēmas: Pareiza un nepareiza vadības ierīču lietošana, Motocikla vadāmības pamatprincipi, Svara sadalījums dažādās situācijās, Kustības uzsākšana, Droša bremzēšana.Figūru izbraukšana: Astotnieks, Laipa, Mazā čūska Lielā čūska (slaloms), Izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot, Izvairīšanās no šķēršļa ar bremzēšanu, Stoplīnija, Iestumšana gabarītvārtos, Braukšana ceļu satiksmē: Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana, Pozīcija uz brauktuves dažādās satiksmes situācijās, Satiksmes drošība, Vadītāja rīcība dažādos ceļa apstākļos u.t.t.     

motoskola

A1 kategorijas apmācības kartība

A1  kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai apmācība autoskolā nav obligāta. Nepieciešamās zināšanas un iemaņas var apgūt pašmācības ceļā. Ļoti ieteicams apmācību tomēr veikt motoskolā un pēc tam pie instruktora, tas ir pamatoti gan no ekonomiskā gad drošības viedokļa. Mācoties motoskolā tu iegūsi šādas zināšanas un iztērēsi mazāk līdzekļu kā vairākkārtīgi kārtojot braukšanas eksāmenu. Braukšanas apmācība pie moto instruktora, min. braukšanas stundu skaita nav , tomēr jāapzinās ka CSDD eksāmenā prasības ir tādas pašas kā tiem kas kārto lielās A kategorijas. 

A kategorija

Par moto ekipējumu

Ja Tu plāno nokārtot A kategoriju un uzsākt savas pirmās moto gaitas vai varbūt jau esi ticis pie A kategorijas un vēlies noskaidrot vairāk par piedāvājumā esošo moto ekipējumu, tad šeit būs apkopota informacija par visu kas Tev jāzin izvēloties moto ekipējumu. 

 • Cik ilgā laikā es varu tikt pie A kategorijas ?
  Uz šo jautajumu precīzas atbildes nav, jo katram kursantam tas var būt individuāli. No pirmā līdz pēdējam punktam var nokļūt periodā no 2 nedēļām. Bet tas ir atkarīgs no tā cik labas ir jūsu CSN priekšzināšanas, cik bieži nāksiet uz nodarbībām, Jūsu koordinācijas, attieksmes pret mācību procesu utml.
 • Vai man nepieciešama braukšanas mācību atļauja, lai mācītos A kategoriju?
  Ja, Tev nav A1, B1, B kategorijas vadītāja apliecības tad Tev nepieciešama braukšanas mācību atļauja. Ja kāda no iepriekšminētajām kategorijām Tev jau ir, macību atļauja nav vajadzīga.
 • Cik izmaksā A kategorija?
  Objektīvu iemeslu dēļ neviens nevar pateikt, cik JUMS izmaksās iegūt A kategoriju, jo izmaksas sastāda vairākas kategorijas un katrs kursants ir individuāls. Tas vistiešākajā mērā ir atkarīgs no Jūsu priekšzināšanām CSN, iepriekšējas pieredzes, koordinācijas, attieksmes pret mācību procesu utml. Bet lai sniegtu aptuvenās izmaksas, tās var iedalīt 4 kategorijās - 1. Teorijas kurss. (Pie mums Teorijas kurss izmaksā €45.) 2. Praktiskā braukšana ne mazāk par 10x45min ( Pie mums praktiskās apmācības maksa 45min ir sākot no €22.50) 3. CSDD Eksāmenu izmaksas (Teorijas eksāmens + Praktiskais eksāmens) 4. Papildus izmaksas- ja nav derīga medicīniskā izziņa vai pirmās palīdzības kursa apliecība
 • Ar kādiem motocikliem notiek apmācība?
  Lai jums būtu ērtāk un nebūtu jāpierod pie konkrētā motocikla vadāmības īpatnībām eksāmena laikā, apmācība notiek ar tādiem pašiem motocikliem kā CSDD eksāmenā. Iesākumā mācībās tiek pielietoti dažāda lieluma un jaudas motocikli, lai mācību procesu padarītu drošāku un vieglāku un kad kursants ir apguvis pamatprincipus un brauc pārliecinoši, tad gatavojas eksāmenam ar eksāmena motocikliem.

Vairāk atbildes uz jautājumiem atrodi šeit- JAUTAJUMI

Detalizētāk par katru kategoriju uzzini 
izvēloties
sev atbilstošo motociklu kategoriju-

A kategorijas motocikli

A no 24 gadu vecuma
Bez jaudas ierobežojuma

A2 kategorijas motocikli

A2 no 18 gadu vecuma
Motocikli līdz 35Kw (50Zs)

A1 kategorijas motocikli

A1 no 16 gadu vecuma
Motocikli līdz 125ccm 

Praktiskā apmācība sākot no 20,25 € par mācību stundu. Detalizētāk par piedāvājumu lasi sadaļā-MAKSA !

Akategorija.LV (9).png

Kā es varu pieteikties uz tuvāko Teorijas grupu?

Uz Tuvāko teorijas grupu var pieteikties- 

1. Aizpildot pieteikuma formu tepat mājaslapā- KONTAKTI

2. Zvanot uz - 29607465

bottom of page