top of page
bgImage

ĻOTI NODARĪGA INFORMĀCIJA TIEM KAS PLĀNO IEGŪT A KATEGORIJU

Pirmā motocikla izvēle

Kā nopirkt to, ko Tev vajag 

un nenopirkt nepiemērotu motociklu...

Ekipējums nākot uz nodarbību

Kādam un kā apģērbtam būtu jānāk 

uz A kategorijas braukšanas nodarbību.

Motobraukšana lietus laikā

Mainīgi laika apstākļi ir neizbēgami un tā ir viena no tām lietām 

ko mēs nekādīgi nevaram ietekmēt, tāpēc ir noderīgi

 zināt un prast braukt dažādos laika apstākļos. 

Pasažieris uz motocikla? 

Pirms Tu vēlies kādu vest vai tikt pavests, ir noderīgi zināt drošas braukšanas principus braucot ar motociklu divatā. 

Absolventu pieredze

Ja nu ir kas īpāšs ar ko padalīties un daudz brīva laika.

Atsauksmes

 Šī ir vieta kur Jūs varat atstāt savas atsauksmes un ieteikumus par Akategorija.LV moto skolu, jo kurš gan cits var mūs raksturot labāk par bijušajiem audzēkņiem. Būsim patiesi priecīgi par uzslavu taču uzklausīsim arī kritiku vai ieteikumus ja tādi būs.  

Noderīgi video

Šeit var apskatīt video kurus esam sagatavojuši tieši priekš jums. Video par to kā nomainīt motociklam motoreļļu, kādas figūras jābrauc A kategorijas eksāmenā un par daudz ko citu video formātā.

Lai nomainītu motociklam motoreļlu un filtru Tev būs vajadzīgs uzsildīts motocikls un dažādi instrumenti - motoreļļa, piltuve,eļļas filtrs, filtra atslēga,trauks vecajai eļļai, tirkšķis + muciņas un noderēs arī “brake cleaner”.

Kā izvēlēties moto ķiveri ?

Ekipējums ir ļoti svarīga motobraukšanas sastāvdaļa. Un pats būtiskākais aizsarglīdzeklis motociklistam ir- aizsargķivere. Ja cimdi, apavi, bikses un jaka ir ekipējums, kur var rast kompromisu, tad ar ķiveri gan kompromisu nav - ķiveres vietā kastrolis nederēs. 

KTM 690 Enduro

Šī motocikla stāsts sākās ar to ka pamainījās braukšanas ideoloģija, kas no vienkārši apbraukt pasauli bez tehniskām ķibelēm kļuva par izbraukt tās vietas ko pasaules situācija ļauj un tā kā sirds kāro neatsakoties no enduro priekiem.

Motocikla vadības sviras un slēdži

Moto apmācība sākas ar motocikla vadības ierīču iepazīšanu. Vispirms topošajam motociklistam ir jāpārzin visi motocikla vadības slēdži un sviras.  

983c82_80c807b6fcb64819812bbae75cee76d3~

Motocikli, kurus drīkst vadīt ar B kategoriju

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, ja Tev nav A kategorijas, ar B kategoriju drīkst vadīt A1 kategorijas motociklus.  Tas nozīmē, ka Latvijas teritorijā, ja Tev ir B kategorija, Tu drīksti vadīt tautā sauktos "simtdivdesmitpieciniekus". 

DSC_0777_edited.jpg

Par moto ekipējumu

Ja Tu plāno nokārtot A kategoriju un uzsākt savas pirmās moto gaitas vai varbūt jau esi ticis pie A kategorijas un vēlies noskaidrot vairāk par piedāvājumā esošo moto ekipējumu, tad šeit būs apkopota informacija par visu kas Tev jāzin izvēloties moto ekipējumu. 

original - 2023-02-05T140336.513_edited.

Kādas figūras jāzipilda A kategorijas eksāmenā?

Eksāmenā ir nepieciešams iemācīties izpildīt 8 braukšanas figūras, pēc kā seko braukšana ceļu satiksmē

bottom of page