top of page
bgImage

KĀ NOMAINĪT MOTOCIKLAM MOTOREĻĻU UN FILTRU

Lai nomainītu motociklam motoreļlu un filtru Tev būs vajadzīgs uzsildīts motocikls un dažādi instrumenti - motoreļļa, piltuve,eļļas filtrs, filtra atslēga,trauks vecajai eļļai, tirkšķis + muciņas un noderēs arī “brake cleaner”.

     

motoskola

Pirms sāc darbu, lai darbs būtu tīrāks, paliec motociklam apakša kādu kartonu vai papīru.Vispirms Tev būs jānolej vecā eļļa. Lai to izdarītu Tev jāatskrūvē eļļas noliešanas korķis, kurš parasti atrodas motora apakšdaļā. Šeit izmantosi tirkšķi + muciņu. Kad esi atskrūvējis korķi pietiekami, lai talāk turpinātu skrūvēt to ar rokām, ņem vēra, ka skrūvējot korķi vaļā, sāks tecēt karsta eļļa, tāpēc tas jādara veikli, neiemetot korķi vecajā eļļā.     

3. Pēc tam, kad esi ļāvis iztecēt vecajai eļļai, ir jānomaina arī eļļas filtrs. Katram mocim eļļas filtrs var atrasties citviet, arī grūti aizsniedzamā vietā, tāpēc Tev var noderēt eļļas filtra atslēga, lai to atskrūvetu. Arī šeit jāņem vērā, ka to skrūvējot vaļā sāks tecēt eļļa, un filtrs var palikt slidens un tas var iekrist vecajā eļļā.

motocikls
motoskola

4. Tālāk kad esi noskrūvejis veco eļļas filtru, Tu vari uzskrūvēt jauno eļļas filtru. Ja motociklam eļļas filtrs ir viegli pieejamā vietā, pilnīgi pietiks ja Tu to pieskrūvēsi ar rokām, bet ja tā nav tad izmanto eļļas filtra atslēgu.

5. Pēctam notīri eļļās noliešanas korķi ar “brake cleaner” un ieskrūvē paredzetajā vietā, tikai nepārcenties ar spēku. (Idealā variantā vajadzētu nomainīt arī metāla blīvgredzenu, bet parasti tas gredzens izdzīvo vairākas eļļas maiņas.

motocikls
motoskola

6. Veco eļļu, kas satecējusi traukā, pārlej kādā aizskrūvējamā tvertnē vai, piemēram, tukšā eļļas kanniņā. 

​! SVARĪGI ! Eļļu tāpat kā eļļās filtru nedrīkst vienkārši izmest atkritumos. Tuvāko bīstamo atkritumu pieņemšanas punktu, kur nodot tukšās motoreļļas kannas, var atrast interneta vietnē: https://www.atkritumi.lv/lv/karte/ella-un-ellas-filtri/ . Tas nemaz nav ne sarežģīti ne laikietilpīgi un par nodošanu nav jāmaksā. Piemēram, dodoties uz degvielas uzpildes staciju Rīgā, Mūkusalas ielā 78, pajautā pārdevejai atslēgu no konteinera, atstāj bīstamos atkritumus tur un dodies tālāk.)

7. Tad laiks ieliet jauno eļļu motociklā. Atskrūvē eļļās ieliešanas korķi un sāc liet jauno eļļu. Šeit Tev ļoti noderēs piltuve ar pagarinājumu. Eļļu lej lēnām un uzmanīgi, kad būsi ielējis gandrīz vajadzīgo eļļās daudzumu aizskrūve ieliešanas korķi. ( To cik daudz motociklam vajag liet motoreļļu var ieraudzīt vai nu pie eļļas ieliešanas korķa, vai arī motocikla manuālī un protams arī mūsdienās šo informāciju vari atrast internetā.) 

motocikls
motoskola

8. Pēctam nepieciešams piedarbināt motociklu uz īsu brīdi un sagaidi, lai nodziest eļļās spiediena lampiņa. Kad lampiņa nodzisusi vari būt pārliecināts, ka eļļa ir sasniegusi arī filtru.

9. Tad parbaudi eļļas līmeni, katram motociklam šo pārbaudi veic savādāk, vairumam motociklu līmeni var pārbaudīt lodziņā, kas atrodas uz motora vāka, parasti tas atrodas tajā pusē, kur ieliešanas korķis. Uz lodziņa ir atzīmes- tās ir divas svītras, viena atrodas zemāk, kas norāda motocikla motoreļļas minimālo daudzumu un augstākā svītra norāda uz maksimālo daudzumu. Ideāli, ja eļļa ir starp šīm svītrām pa vidu, ne par daudz ne par maz. Ja šāda lodziņa nav tad uz eļļās ieliešanas korķa būs stienītis, ar kura palīdzību, līzīgi kā automašīnai šo līmeni var noteikt. Eļļu lej lēnām un labāk pārbaudi vairākas reizes, jo pieliet eļļu klāt ir vieglāk, nekā to noliet.

motocikls
motoskola

10. Aizskrūvē korķi un tas arī viss! Esi veicis savam motociklam motoreļļas un eļļas filtra maiņu. Tas nav nemaz tik sarežģīti.

VAI NOSKATIES VIDEO PAMĀCĪBU ! 

Ja šī informacija likās noderīga, ņem vērā, ka Akategorija.LV rīko arī motocikla apkopes kursus saviem kursantiem. Iemācies arī Tu veikt savam motociklam vienkāršas apkopes lietas. !

bottom of page