top of page
bgImage

NODERĪGI: MOTOBRAUKŠĀNA LIETUS LAIKĀ

motobraukšana lietū

Lietum nevajadzētu nobiedēt topošo motobraucēju

Mainīgi laika apstākļi ir neizbēgami un tā ir viena no tām lietām ko mēs nekādīgi nevaram ietekmēt, tāpēc ir noderīgi zināt un prast braukt dažādos l​aika apstākļos. Tāpēc šoreiz izskatīsim biežu motobraucēju biedu - lietu. Lietus tik tiešām var būt par iemeslu starpgadījumiem, ja motobraucējs neievēro piesardzības pasākumus, bet tam nevajadzētu nobiedēt topošo motobraucēju. Tāpēc ir svarīgi ievērot drošas braukšanas principus.  

 

Gan tie motobraucēji, kas tikai apstākļu sakritības dēļ nonāk saskarē ar braukšanu lietus laikā, gan tiem kuri plāno veikt lielus attālumus un šķērsot valstu robežas ar savu motociklu- ātrāk vai vēlāk saskarsies ar lietu.

motoskola braukšana lietus laikā

Horizontālie ceļa apzīmējumi, sliedes u.t.t.

Tātad- Arī saulainā laikā horizontālie ceļa apzīmējumi, kontrolaku vāki un sliedes var izraisīt izslīdēšanu, tāpēc ņem vērā ka lietus apstākļos, tie kļūs īpaši slideni. Tāpat pievērs uzmanību arī asfalta stāvoklim-kur tas ir raupjāks, tur var braukt drošāk bet piemēram- uz tipiskā tūkstoš un viena ielāpa ceļa, kur ielāpi savā starpā aizlieti ar dāsnu pīķa slāni - nebūs īstā vieta, kur pārbaudīt sava motocikla dinamiskās spējas. Izvairies arī no straujiem paātrinājumiem, straujas bremzēšanas un asiem manevriem .

Distance un pozīcija

Lietus laikā palielinās bremzēšanas ceļa garums, ne tikai motociklam, bet arī pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem, tāpēc, lai izvairītos no sadursmēm, ievēro lielāku distanci no automašīnām un centies turēties joslas vidū, jo automašīnas laika gaitā uz asfalta izveido rises, un šajās risēs sakrājas ūdens. Ņem vērā arī, ka auto traucoties caur šīm peļķēm var sagādāt pamatīgu šalti sejā. Citi transportīdzekļi aiz sevis rada īstu ūdens mākoni, kas arī būtiski pasliktina redzamību, tāpēc atceries - droša distance!

motoskola lietus
motoskola braukšana lietus laikā

Motoekipējums

Ķiverei un lietus tērpam ir nozīmīga loma, braucot lietus laikā, jo ātri vien iepazīsies ar to, ka motoķivere zemākā gaisa temperatūrā bez dubultā stikla ātri aizsvīst un būtiski ietekmē braukšanu. Bez piemērota ekipējuma sapratīsi ko nozīmē "izmircis līdz kaulam". Lai no tā izvairītos- vispirms jau - ķivere, izvēloties ķiveri pievērs uzmanību vai tā ir savienojama ar dubulto pretsvīšanas stiklu, piemēram kā- PinLock- kas dod dubultā stiklojuma īpašību um neļaus aizsvīst stiklam braucot un būtiski atvieglos Tev braukšanu. Lietus kārtas nepieciešamību izjutīsi, ja nāksies pievarēt lielus attālumus. Lietus virsdrēbes ir plānas un sapakojamas plaukstas lieluma maisā. Bieži vien tās pieejamas arī ar spilgtiem elementiem, kas uzlabos Tavu pamanāmību. Un no praktiskās puses - izvēloties lietus tērpu, ņem vērā, ka braucot pa ceļam var arī savajadzēties piestāt un tad daudz vairāk novērtēsi divdaļīgā lietus tērpa sniegtās priekšrocības.

bottom of page