top of page
bgImage

NODERĪGI : KĀDAM UN KĀ APĢĒRBTAM BŪTU JĀNĀK UZ A KATEGORIJAS BRAUKŠĀNAS NODARBĪBU?

motocikla ekipējums

Piemērots ekipējums...

Piemērots apģērbs nozīme to, ka Jums nebūs ne karsti, ne auksti, ka Jūs jutīsieties ērti un Jums tas netraucēs apgūt motocikla vadīšanu. Vienlaikus paturiet prātā vismaz minimālu drošību. Tas nozīmē ka šortos un sandalēs nevajadzētu nākt uz nodarbību, jo pie motocikla vadīšanas šādā apģērbā jūs netiksiet pielaisti. Nevajadzētu arī pārspīlēt, jo pilnā šosejas kombinezonā Jums būs neērti izpildīt figūras laukumā un Jūs burtiski izcepsieties pilsētas satiksmē kur ir mazs braukšanas ātrums un maza vēja plūsma.

Apavi ir viena no svarīgākajām ekipējuma daļām

Apavi ir viena no svarīgākajām, iespējams pat pati svarīgākā ekipējuma daļa lai varētu sekmīgi kontrolēt motociklu. Ļoti vēlams uz A kategorijas nodarbību vilkt vai paņemt līdzi braukšanai piemērotus apavus. Tiem nav obligāti jābūt dārgiem, specializētiem motobraukšanai paredzētiem zābakiem, tomēr gluži sandales arī nebūs labākais risinājums. Apavi kas nosedz potīti ir lieliski piemēroti, lai varētu sajust motocikla bremzes un ātruma pārslēgu dozējot spēku ar kādu spiežat uz tām. Ja Jums šādu vai līdzīgu vēl nav būtu ieteicams apsvērt tādu iegādi, tās noderēs ne tikai apgūstot moto braukšanu. Garos zābakos Jums būs grūtības izjust motociklu. Tie Jums lieliski noderēs tad, kad Jūs būsiet iemācījušies veikli pārslēgt ātrumus un dozēt bremzēšanas spēku un trauksities ar savu sporta motociklu pa šoseju.  Ir ieteicams izvairīties no baltas krāsas apaviem un klasiskajiem apaviem. Tā kā braucot ar motociklu ir nepieciešams pārslēgt pārnesumus tad nāksies izmantot gan zoli gan kurpes augšējo daļu, kas visticamāk tiks sasmērēta. Klasiskajos apavos gandrīz vienmēr potīte ir pilnībā atklāta.

moto ekipējums

Labi motobraukšanai piemēroti cimdi ļaus sajust sajūgu

Cimdi motocikla vadīšanā ir otrajā svarīgākā vieta aiz zābakiem, jo tieši ar plaukstām ir jāizjūt sajūgs un bremzes. Arī ar kaulām plaukstām tīri labi var izjust iepriekšminēto tomēr drošības apsvērumu dēļ, bez cimdiem sēsties pie motocikla stūres gan nevajadzētu.  Budžeta variants. Lētākajā variantā, derēs arī pieguļoši ādas darba cimdi kas maksā 7x lētāk taču tomēr dod nelielu aizsardzību lai nenoberztu rokas maza kritiena gadījumā un nesasmērētu tās pret alumīnija detaļām. Biezajos šosejas cimdos Jums būs grūti izjust sajūgu, bremzes un gāzes rokturi, periodā kad Jūsu iemaņas tikai vēl veidojas. Šādi cimdi Jums sniegs vislabāko aizsardzību, kad motokursus būsiet jau pabeiguši. Motokrosa cimdi būs piemērotāki motobraukšanas apguvei, tie jums netraucēs izjust motociklu un būs viegli dozēt gāzi un bremzes. Pusgarie ielas cimdi ļoti labi derēs gan mācoties motoskolā gan pēc tās pabeigšanas.

moto ekipējums

Bikses dažādas, bet kuras piemērotas?

Ja jums ir speciālās moto bikses, tas ir lieliski. Ņemiet vērā ka pieguļošas ādas bikses radīs Jums neērtības uzkāpt un nokāpt no motocikla. Piemērotākas un ērtākas būs tekstila motobikses ar iestiprinātiem aizsargiem. Ja speciālu motobikšu kā tādu Jums nav, noderēs arī džinsi. Sintētiski, kūstoši materiāli neder. No instruktora ir iespējams saņemt universālos ceļu sargus, tie būs jāuzvelk zem biksēm. Tātad , ja vēlaties vilkt ceļu sargus biksēm jābūt pietiekoši platām. Jāņem vērā, ka apsēžoties uz motocikla var gadīties ka bikšu staras ir par īsu .Lūdzu ņemiet vērā arī to ka lai arī cik karsts būtu, šortos nodarbības varēs vērot tikai no malas.

moto ekipējums

Jaka nevis stilam, bet aizsardzībai

Velciet to, kas Jums liekas atbilstošs laika apstākļiem paturot prāta aizsardzību.  Jakas ar aizsargiem, kas speciāli paredzētas motobraucējiem vai atsevišķas bruņas būs piemērotas nodarbībām laukumā, gan satiksmei. Savukārt uz nodarbību nākt T-kreklā bez elkoņu un muguras sarga nedrīkst. 

moto ekipējums

Ķiveres vietā kastrolis nederēs

Pats būtiskākais aizsarglīdzeklis motociklistam- aizsargķivere. Ja cimdi, apavi, bikses un jaka ir ekipējums, kur var rast kompromisu, tad ar ķiveri gan kompromisu nav. Piemērotākās ir motobraukšanai paredzētās modulārās vai slēgta tipa ķiveres. Ir pieļaujams arī braukt ar motokrosam paredzēto ķiveri, taču tas var apgrūtināt braukšanu uz ielas. Jebkāda cita veida kastroļi, celtniecības ķiveres vai atvērta tipa moto ķiveres netiks uzskatītas par derīgām,  jo šāda tipa ķiveres NEPASARGĀ žokli un mums ir svarīga Jūsu drošība.

moto ekipējums
bgImage

Ekipējuma noma nodarbībās

bottom of page