top of page
bgImage

5 IEMESLI KĀPĒC NOKĀRTOT A KATEGORIJU UN BRAUKT AR MOTOCIKLU

motoskola

1. Nestāvi sastrēgumos !

Kurš gan autobraucējs kādreiz nav nokavējis darbu, tikšanos vai kādu pasākumu sastrēgumu dēļ. Motociklam ir lieliska priekšrocība - sastrēgumu laikā izbraukt starp automobiļu rindām nestāvot garās rindās. Šāds manevrs nav aizliegts, tikai jāņem vērā drošas braukšanas principus. Tāpat motocikls drīkst izmantot sabiedriskā transporta joslu, kas būtiski var saīsināt ceļā pavadīto laiku.

     

2. Degvielas ekonomija un ceļa nodoklis.

Motociklu konstrukcija ir vieglāka nekā automašīnas, motors mazāks tāpēc tie patērē mazāk degvielas nekā automašīnas. Protams, ka ar jebkuru motoru ir tā- jo mazāks ir šī motora tilpums, jo mazāk motocikls patērēs degvielu, taču tajā pašā laikā mazāka būs arī motocikla jauda. Piemēram, motocikls ar 125 kubikcentimetriem tērēs ļoti maz degvielas, bet tas nebūs jaudīgs. Tāpat arī ceļa nodoklis motociklam būs krietni mazaks kā automašīnai.

motocikls
motoskola

3. Stavvieta nav problēma.

Rīgā automašīnu stāvvietas ir mūžīgā problēma. Parasti, vai nu tās ir maksas vai aizņemtas. Motocikliem šī nav problēma. Tos var atstāt uz ietves tādās vietās, kur tas netraucē gājējiem.

Tāpēc nebūs ilgi jāriņķo apkārt meklējot kādu brīvu stāvvietu. 

     

4. Tehniskā apskate reizi DIVOS gados

Ja automašīnu tehniskā apskate ir jāveic ik gadu, tad motociklu tehniskā apskate motocikla vadītājam ir jāiet reizi divos gados. Kas atvieglo motocikla īpašnieka dzīvi, kā arī ļauj ietaupīt naudu.

motocikls
motoskola

5. Izjūti vēju, brīvību, azartu.

Braukšana ar motociklu var kļūt gan par hobiju, gan neaizstājamu ikdienas pārvietošanās veidu. Četras sienas darbā, četras sienas mājā, tāpat arī mašīnā...Bet motocikls sniedz neaizvietojamu brīvības un adrenalīna sajūtu. Braucot ar motociklu ​Tu pilnībā atrodies momentā un koncentrējies uz apkart notiekošo, nevis spaidi telefonu pie stūres automašīnā.

Braucot ar motociklu tu izjūti vēju un sajūti smaržas Tev apkārt. Protams, katram motociklistam ir savs izskaidrojums par to, ko viņam nozīmē motocikls, kāpēc viņš brauc ar motociklu un kāpēc tieši ar tādu motociklu.

Iegūt motocikla tiesības nav nemaz grūti.

Ja Tev jau ir B kategorija, lai iegūtu A kategoriju Tev -

Jānoklausās teorijas kurss, kurš aizņems Tev tikai trīs dienas! Jānokārto eksāmens autoskolā un CSDD. Jāizbrauc braukšanas nodarbības pie moto instruktora. Cik daudz ? Nu tas vistiešākajā mērā būs atkarīgs no Tevis un Tavas apķērības, bet minimālais stundu skaits ir 10. Kam seko braukšanas eksāmens motoskolā un tad CSDD.

bottom of page