top of page
bgImage

MOTO EKIPĒJUMS

a kategorija

Kā izvēlēties moto ekipējumu?

Ja Tu plāno nokārtot A kategoriju un uzsākt savas pirmās moto gaitas vai varbūt jau esi ticis pie A kategorijas un vēlies noskaidrot vairāk par piedāvājumā esošo moto ekipējumu, tad šeit būs apkopota informacija par visu kas Tev jāzin izvēloties moto ekipējumu. Pirms spert soli iekšā moto veikalā pirms tam noder sagatavoties un saprast, ko tad īsti TU meklē un kādas ir opcijas. Ir ļoti viegli ļauties atlaidēm vai mirkļa vājumam - nopirkt ekipējumu, kas pēctam tiks pārdots Facebook Marketplace, jo esi sapratis, ka šis nu gan nekam neder. Tāpēc lai ietaupītu līdzekļus un laiku, lasi tālāk.

Vispirms, kur pirkt moto ekipejumu?

Kur tad pirkt moto ekipējumu? Moto ekipējumu iespējams nopirkt gan internetveikalā, gan klātienē veikalā, gan arī pirkt lietotu ekipējumu. Svarīgākās lietas, kas jāzin par iepirkšanos- 

1.Pirms ķeries pie iepirkšanās internetā, esi piesardzīgs, jo ar izmēriem ātri vien var nošaut greizi, vislabāk ir uzmērīt un aptaustīt klātienē. 
2. Ja kaut ko esi noskatījis tad nesteidzies pirkt pirmajā veikalā kuru esi atradis, jo bieži gadās, ka citā motoveikalā tā pati ekipējuma sastāvdaļa ir pieejama par pieejamāku cenu.

3. Salīdzini arī "cenas un kvalitātes attiecību", jo ar moto ekipējumu tāpat kā ar lupatām- ir brendi, kas visiem zināmi, bet kvalitātes ziņā nav labāki par lētākām alternatīvām, bet ir arī brendi, kas piedāvā augstāku cenu un protams arī augstāku kvalitāti.

4. Pērkot lietotu moto ekipējumu pārbaudi, vai nav kādu būtisku defektu, kas varētu ietekmēt drošību. Piemēram, pērkot lietotu ķiveri, pārbaudi vai nav cietusi pati ķiveres čaula, jo ar šādu ķiveri braukt nedrīkst.

a kategorija
a kategorija

Moto ekipējums, kas piemērots TEV !

Lai iegadātos moto ekipējumu, kas būs piemērots Tev, vispirms tiec skaidrībā, kur Tu plāno doties ar motociklu?  Vai Tu plāno ar motociklu braukt pa pilsētu vai varbūt Tev interesē moto ceļojumi, vai tomēr bezceļa braukšana? Atbilde uz šo jautājumu vistiešākajā mērā arī noteikts, kādu moto ekipējumu Tev būtu jāmeklē. Moto ekipējums nav no tiem lētākajiem pirkumiem, bet noteikti nevajadzētu mēģināt ietaupīt uz savas drošības un, iespējams, arī dzīvības rēķina. Tapēc svarīgi ir pirkt nevis lētāko un stilīgāko, bet drošāko un piemērotāko ekipējumu TEV.

Moto apavi -PILSĒTAS / IKDIENAS braucējam

Šajā kategorijā iespējams ir visplašākā izvēle- moto apavi katram stilam. Moto braucejam kurš ikdienā brauc pilsētā ir nepieciešami viegli, ērti moto apavi, vēlams ventilējoši, kas nodrošina pēdas un potītes aizsardzību. Vieni no populārākajiem stiliem ir moto apavi, kas vizuāli neatšķiras no parastiem puszābakiem kā arī sportiskāka stila moto apavi. Materiāls parasti ir- sintētiskā mikrošķiedra vai  100% āda vai šo abu kombinācija.

74721-forma-moto-apavi-ground-dry-melnipeleki-42.webp
moto ekipējums
14558-forma-enduro-zabaki-adventure-bruni-43.webp

Moto apavi - CEĻOTĀJIEM

Ja Tu plāno ar motociklu braukt arī ārpus pilsētas un mērot lielākus attālumus, Tev piemērotāki būs tūrisma zābaki. Tūrisma zābaki būs garāki- tie nodrošina vairak aizsardzību arī kājas apakšstilbam un liela kaulam. Tāpat piedāvājumā arī atradīsi ADVENTURE tipa zābakus, kas vizuāli līdzinās krosa zābakiem, bet nevajadzetu tos jaukt ar krosa zābakiem,

48165-dainese-moto-zabaki-solarys-gore-tex-melni-47.webp

Moto apavi - BEZCEĻAM

Moto krosa zābaki ir vispiemērotākie bezceļa braukšanai. Bezceļā braucot ir vislielākās iespējas iegūt kādu traumu, tāpēc arī ekipējums ir "daudz nopietnāks". Bezceļā braucot zābaki ir vieni no vissvarīgakajām ekipējuma sastāvdaļām, jo bieži var nākties krist un iegūt tieši kājas traumas. Šie apavi nodrošinās gan vertikālu,  gan sānu aizsardzību pret potītes griešanos. Tie ir smagi un nav elastīgi. Tiem ir ciets, triecienizturīgs papēdis maksimālai aizsardzībai.

moto ekipējums
moto ekipējums
moto ekipējums

Moto bikses - PILSĒTAS / IKDIENAS braucējam

Moto bikses pilsētas braucējam vajadzētu izvēlēties ērtas, bet ar pietiekamu aizsardzību. Moto ekipējumu veikalos var atrast "moto džinsas" kuras vizuāli neatšķirsies no parastajām džinsa biksēm, bet svarīgi pievērst uzmanību vai šajās džinsās ir arī kabatiņas ieliekamajiem aizsargiem gan ceļos, gan gurnos. Parasti arī džinasās ir aramīda šķiedru aizsargslānis. Tāpat ikdienas braukšanai būts piemērotas arī tekstila moto bikses.  Izvairies no ādas moto biksēm, jo tajās braucot, vasarā, būs ļoti karsti.

Moto bikses - CEĻOTĀJAM

Moto bikses ceļotājam līdzīgi kā pilsētas braucējam ir jāmeklē tādas, lai viņas būtu ērti. Svarīgi, lai tās ir no izturīga auduma un ar aizsargiem, protams, ideāli ja ir ar kādu ventilāciju. Tāpat seko līdzi, lai bikses nav pārāk vaļīgas un lai ceļu sargi biksēs nav pārāk augstu vai par zemu apsēžoties uz motocikla. Tāpēc pērkot motobikses droši ieliecies ceļos , pietupies, pārbaudi.

moto ekipējums
17967-honda-krosa-bikses-fox-sarkanasbaltas-28.webp
66526-acerbis-celu-sargi-impact-evo-30-melnidzelteni.webp
10269-dainese-aizsargsorti-hard-e1-melni-s.webp
eyJidWNrZXQiOiJtb3RvY2FyZCIsImtleSI6InByb2R1Y3RzL2ltYWdlcy8yMDAxNS9sZWF0dC14X2ZyYW1lX2h5Yn

Moto bikses - BEZCEĻAM

Moto biksēm bezceļā ir nosacīta nozīme, galvenais, lai tās nav pārāk apspīlētas. Visa aizsardzība tiek uzvilkta, zem biksēm. Kā pirmo velk termo veļu, tā ļoti labi absorbē sviedrus un tos izkliedē, tāpat nodrošina to, ka ceļu sargi vai aizsargšorti neberzīs ādu. Aizsargšorti nodrošina aizsardzību gurniem un astes kaulam. Ceļu sargi ir dažadi, no lētākiem līdz dārgākiem-ortozēm. Bet der paturēt prātā, ka šī nav no tām lietām uz kurām būtu jāietaupa nauda. Ceļu sargu uzdevums ir aizsargāt ne tikai celi no triecieniem, bet arī to noturēt vietā. Ceļu sargiem ir jābūt labi piegulošiem, regulējamajām siksnām jabūt gan virs ceļa, gan zem tā. 

Moto jaka-PILSĒTAS / IKDIENAS braucējam

Pilsētas braucējam var būt piemērota gan tekstila, gan ādas jaka. Šeit vairāk gaumes jautājums, bet ņem vērā- karstajās vasaras dienās "Tu cepsies", bet aukstajās dienās, tā nesniegs pietiekamu siltumu un tā noteikti ir smagāka par tekstila jaku. Bet ādas jakas lielākā priekšrocība ir tā, ka tā kalpos ļoti ilgu laiku. Ja tomēr izvēlies ādas moto jaku, tad pievērs uzmanību tam, lai tai ir ventilācijas un aizsargi, tāpat noderes, ja būs ieliekama odere.

moto ekipējums
moto ekipējums
moto ekipējums

Moto jaka-CEĻOTĀJAM

Ja plāno ceļot tad moto jakai ir svarīga funkcionalitāte. Tev vispiemērotākā būs tekstila moto jaka ar aizsargiem virs elkoņiem, pleciem un muguras. Šādām jakām parasti ir daudz un pielāgojamas ventilācijas atveres. Ja jakai būs izņemamā odere, tā būs liela priekšrocība braucot arī vēsākā laikā. Dārgākas tekstila jakas var atrast ar GORE-TEX membrānu, kas ir ūdens un vēja necaurlaidīgs. Bet lētāks risinājums būs iegādāties lietus virskārtu, kas neaizņem daudz vietas, bet ļaus Tev palikt sausam un nākamajā rīta nebūs jāvelk slapja jaka, kura nav vēl paspējusi izžūt. Un protams, jaka kurai ir kabatas ir daudz funkcionālāka, kā jaka bez tām, it īpaši noder iekškabatas.

Moto bruņas- BEZCEĻAM

Bezceļa braukšanā netiek izmantota moto jaka, bet gan aizsardzība tiek vilkta zem moto krekla. Vispirms tiek vilkta termoveļa, tad - motobruņas. Motobruņām alternatīva ir atsevišķi sakomplektējams krūšu/muguras sargs ar elkoņu sargiem. 

moto ekipējums
moto ekipējums
zbroja-buzer-alpinestars-a-6-czarnyczerwony-xss_1.webp
moto ekipējums
moto ekipējums

Moto cimdi- PILSĒTAS / IKDIENAS braucējam

Iegādājoties moto cimdus pats galvenais nosacījums ir- lai tie labi pieguļ rokai, bet lai tie nespiež.  Tik pat svarīgi ir, lai tie nav ar pārāk biezu polsterējumu, jo ar plaukstām ir jāizjūt sajūgs un bremzes. Pārsvarā visiem moto cimdiem jau ir arī iestrādāta aizsardzība svarīgākajās zonās. Moto cimdi var būt gan no ādas, gan tekstila, vai šo materiālu apvienojuma, galvenais nosacījums, lai cimdos tik tiešām ir ērti, parējais ir stila jautājums.

moto ekipējums
moto ekipējums
moto ekipējums

Moto cimdi- Ceļojumiem

Izvēloties moto cimdus garajiem gabaliem der padomāt par to, lai tiem būtu pagarināts atloks. Tā kā garie gabali parasti tiek braukti pa šosejām kur ir lielāks ātrums un laikapstākļus ceļojuma vidū nevar izvēlēties, noderēs ja vējš netiks iekšā pa piedurkņu galiem. Pieredzējuši motobraucēji gan parasti ņem līdzi gan īsos gan garos cimdus dažādām situācijām.

Moto cimdi- BEZCEĻAM

Moto cimdi bezceļu braukšanai parasti ir ļoti īsi un plāni jo bezceļu braukšanā ir ļoti svarīgi izjust motocikla vadības nianses. Dažiem bezceļa moto cimdiem ir iestrādāti nelieli aizsargi svarīgākajās zonās. Bezceļa cimdi vienmēr ir no tekstila, bieži tiem ir ļoti plānas ādas papildinājums plaukstas daļai lai izturētu berzi.

moto ekipējums

PAR MOTO ĶIVERĒM LASI ŠEIT

bottom of page